Warszawa to stolica Polski i zarazem jej największe miasto. Miasto to położone jest w środkowo – wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowo mazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Jak każde miasto w Polsce również i Warszawa ma swoje ciekawe miejsca do zobaczenia. Jakie?

PAŁAC W WILANOWIE

   Pałac w Wilanowie – pałac królewski w Warszawie, na Wilanowie Królewskim, barokowy, wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery według projektu Augustyna Locciego, skrzydła boczne dobudowano w latach 1723–1729.  W 1994 zespół pałacowy w Wilanowie Królewskim wraz z Morysinem został uznany za pomnik historii. Pałac wraz z otaczającym parkiem oraz zabudowaniami zachował niezmienioną formę architektoniczną, walory historyczne i artystyczne mimo zaborów, wojen i okupacji.

 

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Warszawskie Łazienki to pięknie utrzymywany park z licznymi zabytkami klasycystycznymi. Park jest miejscem licznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym, rozrywkowym i sportowym, a także idealnym miejscem do odbywania spacerów.

 Pałac Kultury i Nauki

PAŁAC KULTURY I NAUKI

Pałac Kultury i Nauki, położony w ścisłym centrum Warszawy, przy placu Defilad, ze swoją charakterystyczną bryłą, stanowi pomnik minionej epoki. Jednocześnie jest jednym z najbardziej znanych i najłatwiej rozpoznawanych budynków w Warszawie i w Polsce.

 

STARE MIASTO

Stare Miasto w Warszawie, zwane potocznie Starówką to obowiązkowy punkt dla wszystkich osób zwiedzających stolicę Polski. Stare Miasto jest najstarszym osiedlem miejskim miasta Warszawa. To miejsce wręcz przesiąknięte jest historią i tragicznymi wydarzeniami mającymi tu miejsce podczas Powstania Warszawskiego w roku 1944, kiedy to zostało zrównane z ziemią przez niemieckiego okupanta. Szczęśliwie w latach 1952-55 Starówka została całkowicie odbudowana i dziś możemy cieszyć się jej unikalnym pięknem.

   Ciekawych miejsc w Warszawie jest dużo więcej, niż te cztery pozycje, które wymieniłam. Zachęcam do odwiedzenia naszej stolicy bo naprawdę warto.