Warszawa to piękne miasto, które jest stolicą Polski. Kto tam mieszka powinien wiedzieć, że przechadzając się po warszawskich ulicach może natknąć się na miejsca, które owiane są tajemnicą, kryją mroczny dreszczyk historii. Otóż Warszawa, jak każde inne miasto również posiada wiele tajemniczych miejsc, gdzie występują zjawiska paranormalne, które potrafią mrozić krew w żyłach.

Stolica Polski w swojej długoletniej burzliwej historii, przeżyła wiele brutalnych ludobójstw, morderstw. W dawnych czasach było tak, że na ulicach miasta ginęli niewinni ludzie, a nawet całe dzielnice spływały krwią. Warszawa przeżyła takie wydarzenia, jak: zabór rosyjski, liczne powstania, zrywy narodowe i ostatnią najbardziej dotkliwą klęskę, gdzie podczas drugiej wojny światowej została całkowicie zniszczona. W tych ciężkich czasach najbardziej ucierpieli mieszkańcy Warszawy, ginęli całymi rodzinami, niektórych po dziś dzień nie odnaleziono.
Taka zniszczona i odbudowana z gruzów na nowo Warszawa, stała się kryjówką dla zbłąkanych dusz. Mało to się słyszy o dziwnych zjawiskach nadprzyrodzonych. Otóż dziwne zjawy widywane są w starych opuszczonych domach, kamienicach, a nawet na nowo wybudowanych osiedlach. O tych miejscach krążą różne legendy, aby przekonać się i sprawdzić czy naprawdę straszy. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko udać się na spacer w niedzielne popołudnie i odwiedzić kilka z tych miejsc. Jakie to miejsca? Aby odpowiedzieć na to pytanie wymienię i pokrótce opiszę pięć z nich. Tych miejsc jest oczywiście znacznie więcej.
 ciekawe miejsca w WarszawieŹródło: pixabay.com

1. PLAC GRZYBOWSKI I JEGO OKOLICE NALEŻĄ DO NAJBARDZIEJ NAWIEDZONYCH I PRZEKLĘTYCH MIEJSC W WARSZAWIE

Na tym obszarze w trakcie okupacji Niemcy stworzyli Getto, gdzie przetrzymywano i mordowano naród żydowski. Dziś na tym terenie stoją budynki mieszkalne, których to mieszkańcy często skarżą się na występowanie dziwnych zjawisk paranormalnych. W ich mieszkaniach potrafią się przesuwać i znikać różne przedmioty. Dość często również ukazują się dziwnie wyglądające postacie. Natomiast wokół placu wielokrotnie widziano tajemnicze postacie ludzi, które ukazywały się spacerowiczom w nocy, jak również w czasie dnia.
  2. NAWIEDZONY DOM PRZY ULICY NOWOGRODZKIEJ 14
Otóż w jednym z tych mieszkań w kamienicy w 1890 roku mieszkała bardzo sławna aktorka Maria Wisnowska. Kobieta ta słynęła z licznych romansów i trudnego charakteru. Była atrakcyjną, piękną damą, w których kochało się mnóstwo mężczyzn. Jednym z jej wielbicieli był żołnierz. Ten zazdrosny wojak przyszedł pewnego dnia do mieszkania Marii i zastrzelił ją. Owy strzał okazał się śmiertelny, gdyż kula trafiła kobietę prosto w serce powalając na ziemię. Od tamtej pory duch Marii Wisnowskiej odwiedza mieszkańców kamienicy, ukazuje się o poranku i lubi robić drobne nieszkodliwe psikusy.

3. W OKOLICACH MORSKIEGO OKA ZNAJDUJE SIĘ WILLA, W KTÓREJ STRASZY DUCH

Ten dom stoi niedaleko popularnego klubu Regeneracja na Mokotowie. Według opowiadań i naocznych światków, widziano tam tajemniczą postać pięknej, młodej kobiety, którą rzekomo zamordowano w czasie drugiej wojny światowej. Ponoć do morderstwa doszło, gdy dziewczyna wyszła do ogrodu, żeby narwać kwiatów dla ukochanego. Od tego pechowego dnia, Hanka wraca do willi szukając swojej miłości. Podobno lubi ukazywać się młodym chłopakom, którzy to często widują ducha.

Źródło: pixabay.com

4. W BLISKIEJ ODLEGŁOŚCI OD PLACU WILSONA NA ŻOLIBORZU ZNAJDUJE SIĘ STARY, OPUSZCZONY DOM

Dom ten poznać można po znajdującej się na drzwiach tabliczce z napisem: „inż. Grabowski”. Podobno w budynku tym doszło do makabrycznego zabójstwa. W latach 90 ubiegłego wieku był przeprowadzony remont rezydencji. Pracujących tam dwóch robotników odkryło w ścianie skrytkę ze złotym posążkiem. W trakcie kłótni o znaleziony skarb, nagle jeden z pracowników uderzył posągiem w głowę kolegę zabijając go na miejscu. Od czasu tej tragedii mimo atrakcyjnego miejsca, nikt w tym domu nie chce mieszkać. Wiele osób twierdzi, że w tym domu straszy i widziano tam niejednokrotnie ducha zamordowanego robotnika.

5. DOM NA WOLI PRZY UL. SZELIGOWSKIEJ 32

Niegdyś ponad 20 lat temu wydarzyła się tam straszna historia. W domu tym doszło do makabrycznej zbrodni, w której zamordowano całą rodzinę. Podobno do tej pory nie znaleziono sprawcy oraz nie stwierdzono, co było motywem tak ohydnego, krwawego czynu. Wokół tej zbrodni krążą różne wersje. Jedni mówią, że całą rodzinę zabił zazdrosny mąż, inni że do zabójstwa doszło podczas kradzieży.
A czy Ty znasz inne, tajemnicze miejsca w Warszawie?