Wybierając sofę do salonu, szukamy rozwiązań uniwersalnych, które połączą ze sobą zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne. Wybierając sofę do salonu, powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na wielkość, sposób rozkładania, czy rodzaj wypełnienia.

Znalezienie odpowiedniego modelu może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego mamy dla Was kilka wskazówek, które pomogą Wam wybrać mebel idealny do waszego salonu.

Obicie

Wybierając sofę, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale także trwałość materiału, pokrycie powinno być odpowiednio grube, tak by były odporne na uszkodzenia. Grubość materiału jest szczególnie ważna, gdy w domu są dzieci.

Forma

Ciekawe kształty powodują, że mebel idealnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach, chociaż ustawiane są po środku pokoju, to potrzebne jest nie co więcej wolnej przestrzeni. Takie meble nie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Jeżeli nie dysponujemy dużym salonem to lepiej postawić na dwie mniejsze sofy i ustawić je naprzeciwko siebie.

Powierzchnia spania

Mebel z funkcją spania powinien oprócz tego, żeby być dobrze wyglądający także być wygodny. Przed zakupem powinniśmy dokładnie przyjrzeć się własnym potrzebom oraz nawykom, by mieć pewność, czy lepsze będzie dla nas system rozkładania belgijski, czy klik-klak. Na sofy z systemem belgijskim powinny postawić osoby, którzy chcą zapewnić sobie większy komfort spania, jednak przy wyborze modeli z takim systemem musimy pamiętać, że rozkładanie sofy codziennie w ten sposób może być dość kłopotliwe.

Jaką sofę do dużego salonu wybrać?

Mamy dla Was kilka propozycji modeli sof skandynawskich do dużego salonu. Sprawdźcie nasze propozycje.

źródło: scandicsofa.pl

Sofa sprawdza się idealnie do większych salonów. Dodatkowo do tego modelu bez problemu można dobrać meble z tej samej kolekcji, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z zakupem fotela, czy też odpowiedniego podnóżka.

sofa do dużego salonu

źródło: scandicsofa.pl

To rozwiązanie spodoba się osobą, które szukają mebli o dużych gabarytach, ale jednak nie chcą by ich meble przytłoczyły pomieszczenie. Świetnie do tego celu sprawdzają się meble na nóżkach.

sofa skandynawska

źródło: scandicsofa.pl

Co myślicie o takich sofach? Są one proste w formie, jednak mają swój urok, to wszystko sprawia, że wpasowują się do każdego pomieszczenia.

sofa do salonu

źródło: scandicsofa.pl

Kolejna inspiracja, która spodoba się osobą, które szukają mebli o dużych gabarytach, które jednak nie przytłoczą pomieszczenia.