Jak co roku w Warszawie tak i w tym roku obchodzone będzie święto Nocy Świętojańską i najdłuższy dzień w roku, żeby tradycji stało się zadość tak i w tym roku tym wydarzeniom towarzyszyć będą różnego rodzaju koncerty. Impreza obchodzona będzie 25 czerwca.

Obchody nocy świętojańskiej

wianki wisła

źródło: pixabay.com

Impreza zacznie się o godzinie 14 piknikiem świętojański, będzie można zjeść tam regionalne potrawy kuch mazowieckiej, śląskiej, kaszubskiej, kurpiowskiej, będzie można także obejrzeć pokaz pieczenia sękacza.

Tak jak w tam ty roku, tak i teraz impreza będzie podzielona na trzy strefy: Wisło Wianki, Retro Wianki o raz Eko Wianki, w Tm roku także ma być zapewnione wiele atrakcji, które przypadną do gustu „wiankowiczą”. Impreza nad Wisłą ma być prowadzona na plaży przy klubie La Playa oraz Bulwarach im. Karskiego po stronie Podzamcza. Ma być także przygotowany największy piknik świętojański oraz strefa Retro.

Osoby chcące usłyszeć wróżbę świętojańską, będą musiały udać się do Osady Kwiatu Paproci, która znajdować się będzie koło fontann.

Sobótki w Warszawie – kto wystąpi?

Podczas wieczornych koncertów na głównej scenie będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć grupę: Zbigniew Wodecki with Mitch & MitchOrchestera and Choir, Leo Che, Mrozu oraz Kamp!

Tradycyjnie o godzinie 12 w nocy będziecie mogli zobaczyć pokaz fajerwerków.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl