Wiadomo dzieci jak to dzieci – kochają zabawki i prezenty. Samochodziki, lalki Barbie to nieunikniony zakup każdego rodzica. Takie prezenty zawsze się sprawdzają – to tak jak w przypadku kobiet: butów nigdy za wiele J Warto jednak zastanowić się jak można sprawić naszej pociesze przyjemność innymi zabawkami.

Zanim wpadniemy w szał zakupów, sprawdźmy dokładnie oznaczenia zamieszczone na opakowaniu. Zabawki dla dzieci koniecznie muszą posiadać certyfikat CE. Oprócz tego do zabawki powinna być dołączona instrukcja w języku polskim, a także informacje o przeznaczeniu zabawki, wieku dziecka dla którego jest przeznaczona oraz adres producenta.

Jeżeli kupujemy prezent dla młodszego przedszkolaka pamiętajmy o tym by koniecznie sprawdzić, czy zabawka nie zawiera małych elementów, ostrych krawędzi. Bardzo ważna również jest kwestia higieny. Wiadomo, że małe dzieci często biorą zabawki do buzi, dlatego pamiętajmy by materiał zabawki był odpowiednio wykonany.

b

Klasyczne zabawki

Dzieci w wieku przedszkolnym nadal chętnie bawią się zabawkami, które dawno weszły do kanonu dziecięcych zabawek. Takimi zabawkami są lalki Barbie, kucyki Pony, elektryczne kolejki, samochody, klocki Lego czy roboty z serii Transformers.

Zabawki edukacyjne

Pamiętajmy że prezent dla naszej pociechy może być połączeniem zabawy i nauki. Przedszkolaki uczą się głównie przez zabawę – warto o tym pamiętać i obdarować malucha prezentem, który będzie również miał walory edukacyjne. Najpopularniejsze w tej dziedzinie zabawki to kolory, literki, nazwy zwierząt, roślin. Świetnie sprawdzą się również puzzle dla dzieci.

Książeczki

Książka to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów. Wybór tytułów dla najmłodszych czytelników jest ogromny i może przyprawić o zawrót głowy. Ale dla każdego coś odpowiedniego znajdziemy. Pamiętajmy, że to też jest nauka dla naszych dzieci.