Warszawa jest świetnym miejscem pod względem wypadu na krótkie wycieczki. Mamy dla Was kilka propozycji, które pozwolą Wam w ciekawy sposób spędzić czas wolny.

wycieczki po mazowieckim

źródło: pixabay.com

Arkadia, Nieborów– jeżeli szukamy miejsca na spokojny spacer, to Pałac Radziwiłłów jest czymś właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tam barokowy ogród oraz Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłowej.

Kazimierz Dolny– świetnie sprawdza się jako miejscowość wypoczynkowa, ciekawy klimat powoduje, że miejsce jest bardzo chętnie wybierane na krótkie wypady. Znajdziesz tu dosłownie coś dobrego dla każdego.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – idealne miejsce na wypad dla całej rodziny. Wszystkie zagrody znajdujące się w tym miejscu dają możliwość poczuć się jak dawniej dzięki zwierzętom, ogródkom warzywnym, czy drzewkom owocowym. Dodatkowo w niedziele w tym miejscu odbywają się warsztaty, co pozwala poczuć jeszcze większy klimat.

Twierdza Modlin – idealne miejsce na spacer, dzięki któremu możemy poczuć niesamowity klimat, miejsce to możemy także bez problemu zwiedzać z przewodnikiem. Świeże powietrze, lasy oraz bliskość wody powoduje, że spacer będzie bardzo przyjemny i orzeźwiający. Ta krótka wyprawa zapewne poprawi nam samopoczucie.

wycieczka mazowieckie

źródło: pixabay.com

Zamek Liw – jest to jeden z najważniejszych zabytków Mazowsza. Do dziś zachowała się ceglana wieża, w której znajduje się Muzeum Zbrojownia z ciekawą ekspozycją militariów oraz portretów sarmackich.

Żelazowa Wola – znajdziecie tu muzeum poświęcone Chopinowi, latem można także zajrzeć do tego miejsca na koncerty fortepianowe.