Maj nie oznacza końca szaleństwa na nartach, w zagranicznych ośrodkach, a nawet u nas możemy znaleźć miejsca, która świetnie sprawdzą się na wyjazd na narty w Maju. Zobaczcie sami, gdzie warto zaplanować wyjazd na narty w maju!

Stoki narciarskie w Warszawie i okolicy

Góra Szczęliwicka pozwala nam na jazdę nartach przez cały rok, niestety w tym roku obiekt z powodu modernizacji jest nieczynny od marca. Od Szwacjari Bałtowskiej dzielą nas zaledwie 173 km, a więc spokojnie możemy się wybrać w to miejsca nawet w trakcie weekendu i poszusować na nartach. Do Parchatki mamy jedyne 130 km, także tam możemy spróbować swoich sił na nartach.

narty Warszawa

źródło: pixabay.com

Lodowce we Włoszech

Osoby bardziej wymagające mogą wybrać się na narty do Włoch, gdzie przez znaczną część roku możemy spróbować swoich sil na nartach. Lodowce, które znajdują się we Włoszech, to:

Południowy Tyrol, Val Senales Maso Corto (2011-3258 m n.p.m.) – lodowiec Hochjoch położony jest na wysokości 3280 m n.p.m. Znajdziemy na nim 8 km tras, które obsługiwane są przez 9 wyciągów. Niestety ten lodowiec nie jest czynny w maju i czerwcu.

Trentino, Val di Sole (2587-2970 m n.p.m.) – lodowiec Presena położony jest na 3016 m n.p.m. Z tego ośrodka możemy skorzystać przez cały rok. Ośrodek, w którym znajduje się ten lodowiec, jest bardzo popularny. Val di Sole hotele, atrakcje dla dorosłych, warunki na narty, atrakcje dla dzieci, puby, bary, restauracje – to wszystko powoduje, że tak wiele osób nie tylko zimą wybiera się w to miejsce.

narty

źródło: pixabay.com

Valle d’Aosta, Breuil- Cervinia (3300-3889 m n.p.m) – lodowiec Mattehorn położony jest na wysokości 2050 m n.p.m, z dobrych warunków na narty na nim możemy korzystać od początku listopada do połowy maja, a więc, jeżeli chcecie się wybrać jeszcze w maju, musicie się spieszyć!

Veneto, Marmolada (1446-3265 m n.p.m.) – kolejny lodowiec czynny jest przez cały rok, a więc nie tylko w maju, ale także przez całe lato możemy spróbować na nim swoich sił na nartach.

Zaciekawieni lodowcami we Włoszech? Zajrzyjcie na narty-wlochy.pl i znajdźcie najlepszą ofertę dla siebie.