Instalacja iluminacji bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczęła. Są nowe i bardzo drogie, Warszawa zapłaci 25,5 mln złotych za iluminacje.

Nowe świąteczne iluminacje w Warszawie

W Warszawie trwa instalacja lampek, siedzących rzeźb i bombek, które mają zostać uruchomione 3 grudnia. Ulice mają wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Jednak za to, że będzie można przechadzać się po pięknie przystrojonych ulicach, trzeba będzie zapłacić 25,5 miliona złotych. Suma ta obejmuje 4 lata przystrajania Warszawy, czyli rok rocznie na girlandy, lampki i bombki będzie przeznaczana suma 6,5 milionów złotych.

Firma zajmująca się instalacją ozdób, ma za zadanie po skończonym sezonie zając się demontażem oraz przechowaniem ozdób na następny rok. Za taką kwotę mieszkańcy nie oczekują niczego innego. Kwota, jaka została przeznaczona na wystrój, jest sześciokrotnie większa od kwoty, jaką wydaje Kraków. Jak na razie wiadomo, żadnych nowych sponsorów nie pozyskano, a więc za przyozdobienie miasta w większości płaca podatnicy.

ozdoby Boże Narodzenie Warszawaźródło: pixabay.com

Ta sama firma zajmowała się oświetlenie w latach 2013-2016, koszt usług wynosił 10 milionów, jednak była to krótsza umowa oraz zasięg był mniejszy.

Pocieszenie dla warszawiaków

Tegoroczne iluminacja ma znacznie różnić się od poprzednich i być prawdziwą niespodzianką dla warszawiaków. Zaskoczeniem mają być nowe dekoracje takie jak przywieszki, czy dekoracje latarniowe.

Kto nie może doczekać się 3 grudnia?