Stół jest centrum rozrywki w każdym domu. To właśnie przy nim gromadzą się wszyscy domownicy nie tylko podczas wspólnych posiłków, ale także wieczorów. Dlatego też warto by stół do jadalni był jak najbardziej praktyczny i funkcjonalny.

Stół rozkładany – jest to dobre rozwiązanie, gdy cenimy sobie przestrzeń, taki stół możemy w razie potrzeby rozłożyć, a więc powiększyć powierzchnie dla gości.

Okrągły stół – zazwyczaj sprawdza się jedynie na środku pomieszczenia, w rogu taki stół nie prezentuje się zbyt dobrze.

Prostokątny stół – jest to najpopularniejsze rozwiązanie, ponieważ można go ustawić w niemalże dowolny sposób. Może znajdować się na środku pomieszczenia, czy też przy ścianie, jeżeli jednak decydujemy się na ustawienie go koło ściany ważne, by zostawić minimum 70 cm przerwę.

Ciekawym pomysłem jest stół bilardowy, który można przekształcić w zwykły stół za pomocą zdejmowanego blatu. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Stół bilardowy to gratka nie tylko dla pasjonatów tego sportu, ponieważ sport ten cieszy się uznaniem wielu osób niezależnie od wieku i ich umiejętności.

jadalnia aranżacja

źródło: pixabay.com

Na stoly-bilardowe.net możecie znaleźć stół bilardowy, który sprawdza się do gry w domowym zaciszu.

Wybierając stół do jadalni, możemy wybierać spośród różnych wzorów i materiałów, niezmiennie drewno jest najpopularniejszym materiałem z którego wybieramy stół. Jeżeli chcemy postawić na nieco oryginalniejsze rozwiązanie, możemy postawić na szklany, czy też metalowy stół są to nieco nowocześniejsze rozwiązania, które sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach. Drewniane stoły pasują do wnętrz klasycznych oraz skandynawskich.

Jednak to nie kształt i materiał są najważniejszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając stół do jadalni. To od rozmiaru zależy, czy dany stół wpasuje się w nasze wnętrze. Minimalna powierzchnia blatu powinna wynosić 60 na 40 cm, natomiast optymalna wysokość to 70-57 cm.