Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu z rodziną? Tutaj chcemy przypomnieć Ci kilka gier stołowych, które urozmaicą rodzinne wieczory. Te gry stołowe spotkamy najczęściej w pubach, restauracjach, czy na różnego rodzaju festynach, ale również wskażemy miejsce, dzięki któremu gry stołowe możemy mieć we własnym domu.

rodzinne gry stołowe

Źródło: pixabay.com

Bilard   

Gry bilardowe nie tylko jednoczą, ale także rozwijają nowe umiejętności. Bilard uczy koncentracji, myślenia, precyzyjnych ruchów, cierpliwości, a także panowania nad stresem. Pobudza nas również do ruchu, ponieważ podczas rozgrywania partii czasami musimy się nieźle nagimnastykować. Co więcej, luźne, rodzinne gry bilardowe mogą obudzić w nas pasję do tego sportu. Warto wspomnieć, że na rozgrywkach bilardowych najlepsi uczestnicy mogą dużo zarobić. Stoły do bilarda znajdziemy nie tylko w pubach, czy klubach bilardowych. Jeśli mamy odpowiednio dużo miejsca w domu, to stół bilardowy kupimy również w sklepie stoly-bilardowe.net

Piłkarzyki

Lub jak kto woli, trambambula. W tę grę może grać od 2 do 4 osób. Jak wiadomo, rozgrywki na stole do piłkarzyków imitują mecz piłki nożnej. Stoły do gry w piłkarzyki znajdziemy w świetlicach oraz barach. Wymiary boiska do gry w piłkarzyki wynoszą zazwyczaj 105cm na 70 cm. Na grillach, czyli metalowych uchwytach zakończonych rączką są przymocowane plastikowe figurki piłkarzyków. W grze chodzi o to, aby strzelić przeciwnikowi jak najwięcej goli.

piłkarzyki

Źródło: pixabay.com

Cymbergaj stołowy

Tutaj na boisku spod gładkiej dziurkowanej płyty wydostaje się powietrze, dzięki czemu krążek do gry „lewituje” nad stołem. Krążkiem poruszamy przy pomocy grzybków. Wygrywa ta osoba, która wbije do bramki przeciwnika jak najwięcej goli. Tę grę również znajdziemy na festynach, świetlicach, czy w barach i pubach.

Uwaga!

Wszystkie rodzaje gier stołowych znajdą Państwo w sklepie stoly-bilardowe.net