Nasza piękna stolica cały czas się zmienia. Jak grzyby po deszczu, wciąż wyrastają nowe osiedla i otwierane są różne atrakcje dla mieszkańców i turystów. To wszystko, robione jest po to, aby życie w stolicy było łatwiejsze i bardziej przyjemne. Tutaj znajdziecie zestawienie kilku nowych inwestycji, które są planowane na przyszłe lata.

 Warszawa
Miasteczko w Mieście

   Mam tutaj na myśli Miasteczko Rubikon które, ma powstać na terenie Warszawy. Jak donosi portal Infoinwest, będą to nowoczesne mieszkania skierowane szczególne dla ludzi młodych i niezamożnych. W miasteczku, będzie można zamieszkać w mini apartamentach. Dolcan chce sprostać wymaganiom młodych ludzi, wprowadzając do tego miejsca wiele udogodnień. Oprócz mieszkań, znajdziecie tutaj sklepiki oraz lokale gastronomiczne. Z miasteczka na Dworzec Zachodni dotrzecie w przeciągu 15 minut. Planowane oddanie inwestycji jest wyznaczone na czwarty kwartał 2015 roku. Ciekawe czy rzeczywiście mieszkania będą na kieszeń studentów, tak jak zaplanowali to inwestorzy.

Nowa obwodnica śródmiejska.

   Ma przebiegać między ul. Radzymińską, a Rondem Wiatracza. Oddanie inwestycji jest planowane do 2021 roku.

Dokończenie południowej obwodnicy Warszawy.

   Od ulicy Puławskiej w przeciągu dwóch lat ma być dokończona obwodnica na Wilanów. Ta inwestycja powinna zostać oddana w 2018 roku.

Kolejny drapacz chmur.

   W Warszawie do 2020 roku powstanie dwustumetrowy wieżowiec nad Wisłą, zaledwie 50 metrów od brzegu rzeki. Portal Kompasinwestycji informuje o tym, że ten biurowiec będzie miał 53 piętra, będą to dwa bloki spięte łącznikami. Budynek jest przeznaczony na biura, apartamenty i hotel. Ściana od strony Wisły będzie pofalowana, taki wygląd wieżowca z pewnością nada mu wyjątkowości.

 róża

Nowy szpital do 2018 roku.

   Ma być zbudowany na Ursynowie, będzie to realizacja już wcześniej planowanego, szpitala południowego. Oprócz tego, miasto ma fundusze, przeznaczone na modernizację innych szpitali i przychodni.

Praga

   Miasto planuje rewitalizację Pragi do 2020 roku. Ta dzielnica Warszawy, w końcu doczeka się zmian i różnych udoskonaleń. Na cyplu Czerniakowskim planowane jest zrobienie wodnego miasteczka.

Nowe Szkoły.

   Władze ratusza, planują otwieranie nowych szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków. Być może, szkoły doczekają się osiedla: Białołęka i Wilanów.

 

Źródło: photopin.com

Źródło: photopin.com

Nowe linie metra.

   Ciągły rozwój Warszawy sprawia, że biurowce wręcz „rosną jak grzyby po deszczu”. Z roku na rok powstaje co raz więcej bloków mieszkalnych, budynków o charakterze biurowym. Jednym słowem, można stwierdzić, że życie w stolicy rozkwita. Tylko jest jeden mankament, który doskwiera wszystkim mieszkańcom. Mam tutaj na myśli fatalną komunikację. Przydałaby się trzecia oraz czwarta linia metra.

   Metro w Warszawie powinno liczyć łącznie 100 stacji. Obecnie pierwsza linia metra ma ich tylko 21, a druga linia metra będzie miała 28 stacji na odcinku 31 kilometrów.

   Trzecia linia metra powinna obejmować okolice ulicy Domaniewskiej oraz Galerii Mokotów, gdzie w godzinach szczytu, ze względu na tłum podróżujących nie można wejść do tramwaju czy autobusu. Jak donosi portal Nowawarszawa, młodzi architekci proponują by 3 linią metra połączyć odcinek Bemowa z Lotniskiem Chopina oraz Wilanowa z Wawrem.

   Warszawa wciąż się rozwija, co raz więcej młodych ludzi znajduje w tym mieście zatrudnienie. Dlatego nowe inwestycje są tutaj bardzo potrzebne.

   Jak myślisz, co jeszcze przydałoby się w Warszawie? W którym miejscu przydałaby się 3 i 4 linia metra?