Jak wiadomo, rozpalanie grilla na balkonie jest zabronione, a przynajmniej sam dym, jaki produkowany jest podczas palenia się węgla nie może mieć miejsca bytu. Jednak w Warszawie, jest wiele miejsc, w których legalnie możemy rozpalić grilla. Jakie to miejsca?

Wszystkie parki nie tylko te w Warszawie mają swój jasno określony regulamin, w którym napisane jest czy w tym parku można rozpalić grilla.Więc przed przystąpieniem do rozpalenia grilla zapoznajmy się dokładnie z jego regulaminem, bo nawet kiedy możemy go rozpalić, bywa tak że tylko w konkretnej strefie.

Las Młociński czy też Kabacki są idealnym przykładem miejsca, w którym grilla rozpalić możemy, ale nie w każdym miejscu, wydzielone są w nich specjalne strefy, gdzie grillować można. W parku Ujazdowskim czy Ogrodzie Saskim, pod żadnym warunkiem w żadnej strefie legalnie grilla rozpalić nie możemy.

Warszawa grillźródło: pixabay.com

Trzy najlepsze miejsca na rozpalenie grilla w Warszawie

Powsin

To miejsce poza możliwością rozpalenie grilla jest idealne dla osób, które chcą przed rozłączeniem grilla pospacerować na świeżym powietrzu np. po lesie, czy też pojeździć rowerem, wybierając się w to miejsce, możemy także przejść się do ogrodu botanicznego, iść na kręgle lub wykąpać się w basenie, możliwości jest tu tak naprawdę tyle, że jadąc nawet w dużej grupie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nadwiślańskie plaże

Grilla możesz rozpalić przy przynajmniej trzech plażach, bez obawy o mandat, najlepszym jednak miejscem jest Most Poniatowskiego. Znajdziesz tam: ogólnodostępne grille, zresztą to samo tyczy się plaży przy zoo, czy też Plaży Saskiej.

grill Warszawa

źródło: pixabay.com

Las Młociński

Naszą trójkę zamyka Las Młociński, w którym to możemy pospacerować nad Wisłą i rozłożyć swój piknik na polanie przy samej rzece. Na zielonej łączce odnajdą się m.in. rodziny z dziećmi, ponieważ umiejscowiony jest tam plac zabaw, pod wiatami można schronić się, kiedy np. zacznie padać deszcz bądź po prostu najdzie nas ochotę usiąść, znajdzie się też tam miejsce dla osób chcących zrobić ognisko bądź grilla.

Dajcie znać, jaka jest wasze ulubione miejsce na robienie grilla w Warszawie, może według was inaczej powinna wyglądać to zestawienie?