Kobiety w ciąży, którym termin porodu przypada na czas jesienny, koniecznie muszą pamiętać, że standardowa wyprawka, którą przygotowuje każda przyszła mama dla swojego kochanego niemowlaczka, musi nieco różnić się od tej standardowej wyprawki. Powiedzmy, iż musi być trochę bardziej urozmaicona. Zatem, jaką wyprawkę naszykować naszemu niemowlakowi na jesień? 

wyprawka dla niemowlaka

Źródło: www.eevi.pl

Tak więc w szpitalu to oczywiście, ciepły kaftanik, pajacyk z weluru, skarpeteczki, czapeczka. Takie ubrania powinny być zdecydowanie grubsze, ale z naturalnych tkanin. W żadnym wypadku nie opatulajmy naszego dziecka w poliestrowe kaftaniki i nie owijajmy je sztucznym kocykiem. Otóż przegrzanie dziecka jest tak samo groźne niż wyziębienie. Ponadto pamiętajmy o flanelowych pieluszkach, dwóch kocykach, beciku bądź rożku. Natomiast przy wyjściu ze szpitala warto mieć dla dziecka kombinezon. Najlepiej jednak jeżeli góra będzie w formie kurteczki, natomiast dół jako doczepiany śpiworem. Jeśli chodzi o ubranko to ubierzmy dziecko w bawełniane ubranko, oczywiście z długim rękawkiem i nogawkami. I właśnie na takie ubranko włóżmy kombinezon, następnie włóżmy dziecko do nosidełka i otulmy ciepłym kocykiem, a nawet i dwoma. A jeżeli na dworze jest niska temperatura, to na nosidełko narzućmy flanelową pieluchę, aby nasz bobas nie musiał oddychać zimnym i ostrym powietrzem.
wyprawka dla niemowlaka

Źródło: www.eevi.pl

Podsumowując powyższy artykuł to w szafie niemowlaków urodzonych na jesieni muszą znaleźć się: body, śpiochy, bluzy i swetry, pajacyki, spodnie, rękawiczki, skarpetki, kombinezon, czapki. Wszystkie te rzeczy dla niemowlaka kupimy w sklepie internetowym www.eevi.pl.