Praktyczne porady pomogą Wam ubrać waszą pociechę, w taki sposób by nie było jej ani za zimno, ani za ciepło, a także by czuła się dobrze.

body niemowlęce

źródło: eevi.pl

Jak ubrać się latem wiemy bardzo dobrze, jednak niekoniecznie sprawa tak wygląda, gdy chodzi o ubiór niemowlaka. Małe dziecko nie jest w stanie powiedzieć, czy jest mu za gorąco, czy może za zimno. Dlatego sami musimy nauczyć się oceniać sytuację i ubierać naszą pociechę adekwatnie do sytuacji.

Ubierając niemowlaka, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że niemowlaki posiadają cienką warstwę lipidową. Przez co są szczególnie narażona są na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Jak ubierać niemowlę latem?

Nagminnie rodzice w Polsce ubierają swoje dzieci na tzw. cebulę w obawie, by ich dziecko się nie przeziębiło. Co prawda dziecko w takiej sytuacji na pewno się nie przeziębi, ale na pewno przegrzeje. Pamiętajmy jednak przegrzenie dziecka jest nawet gorsze od przeziębienia. Główna zasada, którą powinniśmy się kierować, ubierając niemowlę: powinno mieć ono nie więcej niż jedną warstwę ubrania niż dorosły.

Odzież dziecięca powinna być wykonana z przewiewnych i niepodrażniających skóry materiałów jak np. bawełna. Istotny jest także kolor ubranka, szczególnie latem powinny to być jasne kolory. Ponieważ czarne barwy będą przyciągały promienie słoneczne i sprawią, że dziecku będzie jeszcze goręcej.

odzież dziecięca

źródło: eevi.pl

Jaki typ odzieży dziecięcej sprawdzi się latem najlepiej?

W czasie upałów body z krótkim rękawkiem oraz rampersy zapewnią odpowiednią ochronę, przy czym nie przegrzeją naszej pociechy. Gdy nie mamy pewności, czy odpowiednio ubraliśmy nasze dziecko, powinniśmy sprawdzić jego rączki i stópki, jeżeli są chłodne, oznacza, że jest mu zimno. Natomiast, gdy jego kark jest mokry od potu, oznacza to z kolei, że za grubo ubraliśmy nasze dziecko.

Pamiętaj! Nawet latem dzieci do 3 miesięcy niezależnie od pory roku na głowie powinny mieć czapeczkę, w mieszkaniu nie jest to konieczne. Większe dzieci wystarczy, że za pomocą budki w wózku bądź w inny sposób będą chronione przed słońcem.