Zastanawiasz się, gdzie jechać na narty w 2019 r., żeby nie brakowało śniegu? Sprawdź z nami najlepsze miejsca na wyjazd narciarski w tym sezonie.

wyjazd na narty

Źródło: pixabay.com

Gwarancja śniegu 2019

Najlepiej wybierać miejsca, w których mamy gwarancję śniegu. Tak jest w wielu regionach narciarskich w Austrii. Poniżej przedstawiamy najciekawsze regiony, którym warto przyjrzeć się bliżej i odwiedzić chociaż jedno z tych miejsc.

Zillertal

Ośrodek narciarski położony najbliżej Polski. Tutaj nigdy nie brakuje śniegu. W tym miejscu na narciarzy czeka ogromna ilość możliwości. Na jednym skipassie możemy przejechać nawet 436 km. Takiej ilości nie pokonamy nawet w tydzień. Narciarze lubiący dreszczyk adrenaliny mogą spróbować swoich sił na najbardziej stromej trasie, która ma aż 78 stopni nachylenia. Na region Zillertal składa się 5 dużych ośrodków narciarskich i jeszcze kilka mniejszych. Oprócz świetnie przygotowanych tras znajdziemy tutaj snowpark, trasy saneczkowe, lodowiska, trasy dla narciarstwa biegowego, trasy spacerowe. Miłośnicy luksusowego odpoczynku i kąpieli w wodach termalnych powinni zajrzeć do Erlebnistherme Zillertal w Fügen. Więcej szczegółów o Zillertal znajdą Państwo tutaj.

Bad Kleinkirchheim

Kolejny region narciarski, w którym nie będzie brakować śniegu. Ośrodek ten jest położony w rezerwacie biosfery, dzięki czemu malownicze widoki i świetne warunki narciarskie są gwarantowane. Co więcej, w tym regionie znajdziemy baseny termalne. Jeżeli chodzi o trasy narciarskie, tutaj czeka na nasz 103 km świetnie przygotowanych stoków, a także 26 wyciągów. Co ciekawe, w Bad Kleinkirchheim na wysokości 1100 a 2055 m n.p.m. znajduje się ośrodek Pucharu Świata. Na narciarzy czeka także wiele innych atrakcji.

gdzie na narty

Źródło: pixabay.com

Saalbach

Wraz z Hinterglemm i Leogang tworzą jeden z największych regionów narciarskich w Austrii. Najlepsze stoki położone są na północnych i południowych zboczach. Z myślą o rodzinnych zjazdach przygotowano szerokie stoki w Kohlmaiskopf, Bernkogel, Reiterkogel oraz Spieleckkogel. Rozgrzewka na tych stokach przygotuje nas na trudniejsze i szybsze trasy. Tutaj znajdą coś dla siebie narciarze początkujący, a także zaawansowani. W tym regionie czeka na nas w sumie 270 km tras narciarskich i 71 wyciągów. Jest to również region dla snowboardzistów, na których czeka kilka halfpipe’ów.