Każdy z nas ma sprzęt AGD, który potrafi niespodziewanie się popsuć. Co w takiej sytuacji najczęściej robimy? Wyrzucamy do śmieci i idziemy kupić nowy. A co na to nasze naturalne środowisko? Zastanówmy się nad tym.

 eko

Dzisiaj ekologia jest w modzie i bardzo się z tego cieszę. Bo dzięki temu, z naszych pięknych lasów powoli znikają straszące góry śmieci, zepsute telewizory i inne sprzęty elektroniczne, które w swojej budowie zawierają niebezpieczne dla natury związki chemiczne. Przedostanie się metali ciężkich i gazów do środowiska naturalnego powoduje zatrucie gleb i wód. Segregacja śmieci jest bardzo ważna i na szczęście co raz więcej ludzi to rozumie.

Wracając do początku tego artykułu napisałam, że wiele ludzi wyrzuca sprzęt agd zaraz po tym jak pierwszy raz się zepsuje i kupuje nowy. A awarię lodówki lub pralki, czasami powoduje drobna usterka, którą można szybko usunąć. Zakup nowego sprzętu agd wcale nie jest małym wydatkiem, nowa pralka czy lodówka w najlepszym wypadku kosztuje kilkaset złotych.

pralka

Pomyślmy nad tym jakie korzyści może przynieść nam naprawa starej pralki lub lodówki. Po pierwsze jesteśmy ekologiczni, bo nie bierzemy udziału w produkcji następnych śmieci, które zawierają wiele niebezpiecznych substancji. Po drugie zaoszczędzimy swoje pieniądze, bo nie będziemy musieli ponosić dużego wydatku na zakup nowego sprzętu AGD. Często z tego rodzaju zakupem wiąże się zaciągnięcie kredytu lub rozłożenie wysokiej kwoty na raty, co jest równoznaczne z comiesięcznym ponoszeniem dodatkowych kosztów. I to chyba jest podstawowy i najważniejszy argument, przekonujący o tym, że warto zgłosić swój sprzęt na przykład do serwisu zajmującego się naprawą awarii w sprzęcie AGD, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. naprawa pralek Warszawa i wybrać daną firmę. Zresztą takie serwisy znajdziemy w każdym, nawet najmniejszym mieście. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Bo przecież dla chcącego nic trudnego. Dbajmy o swój sprzęt AGD i o nasze środowisko.