Każdy kto próbował swoich sił w bilardzie dobrze wie, że ten rodzaj gry wciąga. Tutaj dowiecie się co zrobić, aby dostać się do Polskiego Związku Bilardowego.

Zastanów się, czy bilard jest dla Ciebie

Jeśli jesteś wręcz zakochany(a) w grze w bilard, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapisać się do Polskiego Związku Bilardowego. Uczestnicząc w amatorskich oraz profesjonalnych turniejach, możemy zdobyć atrakcyjne nagrody.

Czego potrzebuję?

Aby zostać członkiem Związku Bilardowego oprócz dużych chęci potrzebujesz fachowego sprzętu i odpowiednich szkoleń z tej dziedziny sportu. Tutaj od razu warto wspomnieć, że wysokiej jakości stoły do bilarda, kije i pozostałe wyposażenie znajdziecie w sklepie Stoly-bilardowe.net

bilard Warszawa

Źródło: pixabay.com

Jak zacząć?

Najpierw warto poznać podstawowe zasady gry w bilard. Następnie wystarczy zapisać się do najbliższego klubu bilardowego. Tam dowiemy się jak odpowiednio dobrać sprzęt do gry w bilard, a także udoskonalimy swoją technikę gry. W przypadku Warszawy może to być na przykład klub bilardowy o nazwie House of Pool Warszawa.

Co dalej?

Jeśli już nabierzecie wprawy i będziecie chcieli spróbować swoich sił w turniejach, to zapraszamy do udziału w zawodach sportowych. Na samym początku warto wziąć udział w turnieju dla amatorów, dzięki temu obeznacie się ze wszystkimi zasadami, które obowiązują w tym sporcie. Warto wiedzieć, że możemy zapisać się na cały cykl zawodów amatorskich Bilard Sport Amator Challenge. Na tych zawodach możemy zagrać w bilard z najlepszymi graczami w kraju.

bilard WarszawaŹródło: pixabay.com

Jak zostać członkiem Polskiego Związku Bilardowego?

Najpierw powinniśmy należeć do danego klubu bilardowego. Następnie wystarczy pobrać wniosek z oficjalnej strony Związku Bilardowego, wypełnić go i przesłać. Oczywiście tutaj za otrzymanie licencji musimy zapłacić wymagana kwotę. Warto wspomnieć, że osoby niepełnoletnie starające się o licencję, muszą mieć zgodę opiekuna prawnego.

 

Źródło: bilard-sport.pl