Zbliżają się upały? Szukasz najlepszych sposobów na ochłodę w gorące dni? Znajdź je z nami. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.  

  1. Spędź upały nad wodą

Weekend na jeziorem, rzeką lub na basenie. To są trzy świetne sposoby na znalezienie ochłody. Podczas pobytu nad wodą pamiętajmy o kremie z filtrem UV, nie przebywajmy zbyt długo w pełnym słońcu, szczególnie w godzinach 12 – 15. Pobyt nad zbiornikiem wodnym umilą nam materace dostępne w Hop-sport.pl w kształcie flamingów, jednorożca, pomarańczy, czy kiwi.

materac na plażę

Źródło: hop-sport.pl

Żródło: www.hop-sport.pl

Jeżeli macie własny ogród zawsze możecie zainwestować w basen stelażowy w promocyjnej cenie z Hop-sport.pl :

Źródło: hop-sport.pl

  1. Dbaj o odpowiednie nawodnienie

Podczas upałów pamiętajmy o piciu dużej ilości wody, czy soków owocowych. W taką pogodę zrezygnujmy z picia gorącej herbaty, czy kawy.

  1. Chroń głowę

Zbyt długie przebywanie w pełnym słońcu może wywołać udar słoneczny, objawiający się bólem głowy, czy wymiotami. Aby chronić głowę polecamy nakrycia: czapkę z daszkiem dla panów i słomkowe kapelusze dla pań.

  1. Jedz regularnie

W czasie upałów jemy mniej, ale nie zapominajmy o jedzeniu. Zamiast ciężkich obiadów wybierzmy coś lekkiego,. Jedzmy owoce, najlepiej sezonowe. Podczas pobytu na wakacjach unikajmy budek z kebabami, hamburgerami, ponieważ w takie pogody mięso szybciej się psuje.

źródło: pixabay.com

  1. Nie przesadzaj z klimatyzacją

Klimatyzacja daje ochłodę, ale pamiętajmy o tym, żeby zachować odpowiednie proporcje pomiędzy temperaturą na zewnątrz a pomieszczeniem klimatyzowanym. Różnica powinna wynosić maksymalnie 6 stopni Celsjusza. Z chłodnych pomieszczeń nie powinniśmy od razu wychodzić na pełne słońce, ponieważ wtedy narażamy się na przeziębienie lub anginę.